A jednak szkoła może się przydać!!

Dziś będzie troszeczkę inaczej. Będzie to połączenie umiejętności zdobytych w szkole, pasji jaką jest pisanie i pewnego zawodu. Było to dla mnie ogromne wyzwanie ale kocham takie. Samo pisanie zajęło mi bardzo dużo czasu, była to dla mnie wielka przyjemność. Pisałam o czymś co bardzo mnie interesowało. A wszelkie informacje miałam z świetnego źródła. Bardzo cieszę się że mogłam to napisać a teraz chcę się podzielić tym z wami. Poniżej prezentuję wam rozprawkę o zawodzie trenera(pewnie domyślacie się no kim się wzorowałam). Zachęcam do przeczytania gdyż doskonale ukazuje ona zawód trenera w kilku zdaniach. Wszelkie informacje zostały mi przekazane przez D.J.-trener drużyny futsalowej i mojego idola.
Od niepamiętnych czasów ludzie interesują się sportem.Kiedyś wyłącznie amatorsko,a dziś już w większości zawodowo.Wiele osób niezwiązanych ze sportem myśli,że zawód trenera jest łatwy,przyjemny i bezstresowy.Ale tak nie jest.Poniższe argumenty potwierdzą moją tezę mówiącą o tym,że zawód trenera to bardzo trudna praca.
Po pierwsze,wymaga poświęcenia mnóstwa czasu.Osoba podejmująca tę pracę musi mieć świadomość tego,że zawód ten nie ma normowanego czasu pracy.Wymaga on poświęcenia i zaangażowania 24 godziny na dobę,siedem dni w tygodniu.A co za tym idzie,trener nie ma czasu wolnego.Nie może planować spraw prywatnych,gdyż właściwie nie posiada czasu.Całe jego życie to praca.
Następnie,trzeba być wszechstronnie uzdolnionym.Będąc trenerem nie wystarczy znać się tylko i wyłącznie na sporcie.Należy mieć dużą wiedzę w dziedzinie psychologi,gdyż najważniejsze jest mentalne nastawienie zawodnika do gry.Wymaga się też jakiejś medycznej,ponieważ należy umiejętnie rozpoznać kontuzję podopiecznego i stwierdzić,co dalej należy z tym poczynić,by nie dopuścić do wyeliminowania zawodnika z gry na dłuższy okres.
Po trzecie,praca trenera wymaga całkowitej odporności na stres.Przede wszystkim praca z dużą grupą mężczyzn o różnych charakterach często prowadzi do nieporozumień.Trener,jako głowa drużyny,nie może wdawać się w kłótnie z zawodnikami.Po drugie o wszystkie niepowodzenia klubu zawsze oskarża się trenera. Więc ten nie może się stresować błędami,tylko stawiać im czoło. Bo gdyby pozwolił stresowi zapanować nad sobą,jego praca nie przyniosłaby efektów i nie miałaby sensu.
Kontrargumentem jest to,że podejmując ten zawód,robi się to z miłości do sportu.Praca trenera pozwala robić przez całe życie to,co się kocha.A co za tym idzie,można czuć się jak na ciągłym urlopie.Bo gdy pasja zmienia się w pracę,to czujemy się spełnieni i szczęśliwi.
Reansumując stwierdzam,że wszystkie powyższe argumenty potwierdzą moja tezę mówiącą o tym,że zawód trenera jest bardzo trudnym wyzwaniem.A nie tak,jak się niektórym wydaje,samą przyjemnością.Zawód ten można wykonywać jedynie z pasji i miłości do sportu,a nie z chęci zarobienia pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>